Семінар-практикум територіально-методичного об’єднання вчителів біології, екології та природознавства
26 квітня 2024 року на базі Первомайського ліцею №3 «Успіх» відбувся семінар-практикум ТМО вчителів біології, екології та природознавства (керівник – Ірина БУГАЄНКО, ліцей №3) з теми «Урок біології з використанням технологій дистанційного навчання під час обмежувального періоду в умовах воєнного стану».
Учасники семінару долучилися до творчої зустрічі «Методичні сенсації» та ознайомилися з досвідом роботи:
- Лідії СПІНЧЕВСЬКОЇ, вчителя ліцею №6, щодо реалізації Концепції НУШ у викладанні інтегрованого курсу «Пізнаємо природу»;
- Наталі КРИЛОВЕЦЬКОЇ, вчителя ліцею №6, щодо навчальних проєктів: STEM-навчання;
- Олени ІЛЬЇНСЬКОЇ, вчителя ліцею №5, щодо реалізації Концепції НУШ за умови використання ІКТ.
Невід'ємною частино семінару-практикуму - відвідування відкритих уроків. Учасники завітали на урок біології у 7 клас з теми «Практична робота №7 «Визначення форм поведінки тварин» вчитель ліцею №3 «Успіх» Грушинської філії Ірина МІРКЕВИЧ. Вчитель запропонувала різні інтерактивні форми та методи на уроці. Присутні відмітили високий рівень проведення уроку.
Ірина БУГАЄНКО, вчитель ліцею №3, запропонувала асинхронний урок з біології у 9 класі з теми «Екосистема. Ланцюги живлення». Учасники ознайомилися з особливостями проведення уроків в асинхронному режимі, були активними учасниками при виконанні різноманітних вправ та відзначили, що урок проведений на високому рівні.
Вчителі біології поділилися досвідом роботи щодо асинхронних уроків. Обговорення було змістовним, креативним та актуальним.
Робота в групах на семінарі присвячена Модельним навчальним програмам курсу «Біологія. 7-9 класи», модераторами яких були Тетяна ОБОЛЄНЦЕВА, вчитель ліцею №6, та ОленаБОНДАРЕНКО, вчитель ліцею №2. Групи презентували свої наробки.
За відгуками учасників семінару-практикуму: змістовний, актуальний, позитивний.
Тримаємо освітній фронт разом!