Семінар територіального методичного об’єднання вчителів біології, екології та природознавства
18 квітня 2025 року відбувся семінар-практикум ТМО вчителів біології, екології та природознавства (керівник ТМО – Ірина БУГАЄНКО) за темою «Розвиток професійної компетентності вчителя: можливості, шляхи, реалізація».
Мета заходу:
- вивчення досвіду роботи вчителів біології, екології та природознавства ліцею №5 щодо формування і розвитку ключових та предметних компетентностей учнів в умовах воєнного часу;
- визначити шляхи формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації вчителів, в контексті готовності вчителя до інноваційної діяльності для успішної самореалізації в суспільств.
Під час зустрічі присутні ознайомились з питаннями:
- Реалізація Концепції НУШ у викладанні біології через систему інтерактивного навчання (Надія МОКЛЯК, вчитель ліцею №7).
- Навчальні проекти: дослідницька діяльність (Ірина МІРКЕВИЧ, вчитель ліцею №3 «Успіх»).
- Реалізація Концепції НУШ у викладанні біології, за умови використання ігрових технологій (Олена БОНДАРЕНКО, вчитель ліцею №2).
Практична частина «Педагогічна майстерня «Освітній меридіан» подарувала справжній вибух методичних ідей та емоцій. Вчителі Ольга МАЙСТРЕНКО та Лариса ЛУЦЬ представили відеофрагменти уроків, де спостерігалось впровадження у практичну роботу вчителя інноваційних технологій навчання, прийоми формування предметних компетентностей; використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) на уроках, формування навичок самостійної діяльності учнів при розв’язуванні завдань реалізація виховного аспекту щодо формування у школярів активної громадянської позиції.
За листами спостереження можна зробити висновки, що уроки були проведені на високому науково-теоретичному та методичному рівні.
Також члени ТМО були активними учасниками тренінгу «Ресурси для душі: як вчителю зберегти ментальне здоров'я», проведений Оленою ІЛЬЇНСЬКОЮ, де було створено простір турботи й натхнення. Вчителі змогли ознайомитися з ефективними техніками збереження ментального здоров’я, розвитку емоційної стійкості та попередження професійного вигорання; участь у тренінгу сприяла формуванню навичок саморегуляції, усвідомленого відновлення внутрішніх ресурсів і пошуку джерел сили.
Семінар-практикум територіального методичного об’єднання вчителів біології, екології та природознавства пройшов в теплій та доброзичливій атмосфері.
Це був день, сповнений практичних порад та плідної праці.